Június végén állampolgári javaslatként került a lengyel törvényhozás elé az a javaslat, amely tovább szigorítaná az ország abortuszszabályait: megtiltaná a terhességmegszakítás minden formáját, írja a Nemek arca blog a Postr-en.

1993 óta a világ egyik legszigorúbb szabályozása vonatkozik a lengyel terhességmegszakításokra. Az abortuszt az orvosok csak három esetben végezhetik el: ha az anya egészségét veszélyezteti a terhesség, ha a gyermek bűncselekmény során fogant vagy ha a magzat súlyos fejlődési rendellenességeket mutat. Azonban a gyakorlatban sokszor még ilyen esetekben is az orvosok kiskapukra hivatkozva megtagadják a beavatkozást. Nem véletlen, hogy évente a tízmillió reproduktív korú lengyel nő közül csupán ötszázon hajtanak végre (legális) abortuszt. Az orvosok lelkiismereti okokra hivatkozva még ekkor is megtagadhatják a beavatkozást. Ha viszont a terhességmegszakítás minden formáját tiltanák, akkor elvileg nem lehetne beavatkozni olyan súlyos, életveszélyes esetekben sem, mint a méhen kívüli terhesség, vagy mert az anya alapbetegsége miatt súlyos, életveszélyes állapotot idézhet elő a teherbeesés vagy a szülés.

 

Marie Sklodowska Curie (1867-1934)photo © 2009 Smithsonian Institution | more info (via: Wylio

 

A leghíresebb lengyel nő, Marie Curie, felfedezte a rádiumot, felnevelt két gyereket. Ő vajon mit szólna? 

Még a spontán indult vetélésbe is simán bele lehet halni, ha nincs idejében orvosi segítség. Ha pedig a „lelkiismereti okokra” hivatkozás miatt valaki kicsúszik az időből, vagy nem jut hozzá a létfontosságú genetikai vizsgálathoz, akkor megszülethet a súlyos fejlődési rendellenességgel rendelkező újszülött, aki senkinek sem kell majd, és nyomorultul, magára hagyva, kínok közt pusztulhat el előbb vagy utóbb – szigorúan az emberiesség és a keresztényi könyörület nevében.

Van, ahol konkrétan megölik a nőket, van, ahol csak "hagyják" belehalni a terhességbe. Magát demokratikusnak és fejlettnek tekintő országokban sem előbbi, sem utóbbi nem szokás, ha van orvosi megoldás. Az orvosi protokoll pedig ilyen országokban egyértelműen fogalmaz, vagy fogalmazott eddig: életveszélyben MINDIG az anyát kell menteni. Vélhetően eddig a lengyel orvosprotokoll sem fogalmazott másként. Az alapvető józan ész pedig hívőknél is azt mondatná, hogy senki se kívánná, hogy egy többgyerekes anya belehaljon egy olyan méhen kívüli terhességbe, amely esetében teljességgel lehetetlen volna kihordani a magzatot, tehát a kérdés az, hogy csak a kihordhatatlan magzatot hagyjuk-e veszni, vagy küldjük-e utána az anyát is. Szándékosan, a rendelkezésre álló orvosi megoldások ellenére.

Ezeket a törvényeket-törvényjavaslatokat a nők testéről és életben maradási lehetőségeiről férfi politikusok hozzák férfi papokkal karöltve, melyek súlyosan sértik a nők alapvető emberi jogait arra, hogy eldöntsék, mikor és hogyan akarnak szülővé válni, és sértik az egészségügyi döntési jogaikat, az egészséghez, élethez fűződő alapvető emberi jogaikat, amelyet a fent említett fejlettnek tekintett országokban általában az alaptörvényben is garantálnak.

Vajon lesz olyan korlátozás a férfiak számára, hogy hererák esetén nem kaphatnak kemoterápiát, vagy besugárzást, hiszen akkor több millió potenciális életadó spermium halna meg? Minden ejakuláció után kötelező oroszrulett egy hatlövetűvel? Vagy csak a nőket gyűlölik és tartják szubhumán lényeknek annyira, hogy ha bármelyik más etnikum vagy rassz ellenében hoznának ilyen korlátozó, diszkrimináló és életveszélyes törvényeket, akkor már rég lerohanta volna az agresszorokat az emberi jogok védelmében beavatkozni kész fejlett világ?

Amíg nincs 100%-os fogamzásgátlás, van nők elleni erőszak, melynek a nemi erőszak és az intézményesített nők elleni erőszak, mint például diszkrimináló, nők életét veszélybe sodró törvények meghozása ennek szerves része, addig a nők joga az abortuszhoz elidegeníthetetlen alapvető emberi jog. Ráadásul veszélyes gondolatmenetet teremthet a nemi erőszakból származó terhesség megszakításának tilalma – a „szent cél” érdekében (szülessen minél több gyerek, mindegy, hogyan) még erőszakolni is lehet? (Érdemes elolvasni a Guardian angol nyelvű cikkét, hogyan károsíthatja az anya stresszállapota a születendő magzatot, mielőtt bárki az örökbefogadást javasolná ez esetben.)

Ha ezeket a törvényeket, illetve a most benyújtott lengyel javaslatot tekinti a magyar aktuális politika (az abortusz bűn, és egy nemi erőszakot nem lehet újabb bűnnel tetézni) irányadónak és követendőnek a magyar törvényhozás számára, akkor baj lenne a már emlegetett orvosi protokollal, de a hippokratészi esküvel is, Vagy hogy állunk a segítségnyújtás elmulasztásával életveszély esetén? Más jogszabályok alapján perelhető az orvos, a kórház, ha valamely beavatkozás elmulasztása miatt súlyos, maradandó egészségkárosodás jön létre – tehát először az orvos végigasszisztálná, ahogy a páciens pl. súlyos látáskárosodást szenved a terhesség vagy a szülés miatt, majd rettegne, mennyit kell fizetnie, mert elmulasztotta a ma természetesnek tekintett beavatkozást?

A tehetősebb lengyel vagy ír nők eddig is külföldre utaztak, ha terhességmegszakításra volt szükségük, míg tudott, hogy szegényebb társaik az illegális magzatelhajtókra szorulnak. Az egészségügyi okból indokolt küret esetében azonban a külföld sok esetben nem megoldás – mire a páciens odajut, már hatszor elvérzett szegény.

Néha úgy tűnik, nőgyűlölő, nőirtó, és nőelnyomó hadjárat folyik sok helyen a világban. Indiában és Kínában szelektív abortusszal gyilkolják a lánymagzatokat, ölik meg a nőket a hozományukért, a muszlim államokban becsületgyilkosságban gyilkolhatja le őket a családjuk, Thaiföldön 4-5 éves kislányokat adnak el a nyugati férfiaknak megerőszakolásra prostitúció címén (itthon pedig 14 éveseket erőszakolnak ugyanezen a címen a derék magyar férfiak – és mint tudjuk, több rangos politikus kijelentette, hogy gyermekprostitúció pediglen nincsen, mert egy kislány sem mert terhelő vallomást tenni a stricijére, aki nemritkán a saját apja, bátyja, vagy „férje”), itthon pedig ötnaponta öli meg egy férfi a mostani vagy volt barátnőjét-feleségét-élettársát.

Méhen kívüli terhességbe, spontán vetélés következményeként létrejött vérzésbe hagyni belehalni a nőt nem gyilkosság, ha tehetnének másként is?

 

Selkt-sa és Vakmacska

 

Forrás:

http://www.lifesitenews.com/news/polish-abortion-laws-targeted-by-supranational-institutions/

http://nemekarca.postr.hu/nok-halalos-itelete-lehet-a-tervezett-lengyel-abortusz-tilalom